Як правильно прибирати вдома: 6 лайфхаків для ідеального порядку

Розбираємось у найкорисніших порадах, як правильно піклуватися про будинок та підтримувати його в чистоті самостійно.

1. Регулярно пилососте

Банальний, але дуже важливий пункт. За даними дослідження школи громадського охорони здоров’я імені Гарварда Т. Чана, людина «з’їдає» близько 50 мікрограмів пилу на день. Звичайно, неспеціально: пил накопичується на наших руках, їжі, посуді. Крім того, ми буквально оточені пиловою хмарою! Пил осідає на підлогу та інші поверхні – наприклад, диван, – і піднімається в повітря щоразу, коли ми ходимо або сідаємо. Як тільки частинки пилу повертаються у повітря, ми вдихаємо їх.

Побутовий, домашній пил складається з багатьох компонентів: алергенів, частинок пилових кліщів, залишків хімікатів, бактерій. І все це може потрапити до нашого організму. Не дуже приємно, правда? Сучасні моделі пилососів – потужні, бездротові та легкі, тому прибирання з ними не займе більше 10-15 хвилин.

Зверніть увагу на моделі із системою високоефективної фільтрації частинок – HEPA-фільтр. Він затримує пилюку, не даючи їй потрапити назад у повітря. Пилососьте не тільки підлогу, але й інші важкодоступні поверхні. У цьому вам допоможуть спеціальні насадки.

2. Приділіть особливу увагу очищенню м’яких меблів

Дослідження, проведені в лабораторії мікробіології Dyson, показали, що м’які меблі (особливо матраци) – це ідеальне місце існування пилових кліщів (в середньому 100-500 кліщів на 1 грам пилу). І чим більше часу ми (або домашні тварини) проводимо на ліжку/кріслі/дивані, тим сприятливішим стає середовище для збільшення кількості алергенів та пилу. Тому дуже важливо приділити особливу увагу очищенню м’яких меблів та матраців. Найбільш ефективний спосіб збирання – використання пилососів з гарною потужністю всмоктування та спеціальними насадками чи щітками.

3. Ретельне прибирання у ванній

Після прийому душу або ванни на стінах і поверхнях накопичується волога, ушкоджуючи покриття для підлоги і стики, а також створюючи ідеальні умови для появи цвілі. Встановіть активну витяжку, залишайте двері відчиненими, давайте приміщенню провітрюватися. Регулярно змінюйте фіранку і стежте за герметичністю стиків, запобігаючи появі плісняви. Не давайте накопичуватися воді – витирайте поверхні, де застоюється волога.

4. Вибирайте миючі засоби правильно

Пам’ятайте – все, що ми наносимо на поверхні будинку, може зрештою потрапити всередину нашого організму. Наприклад, компонент лимонен, який додають в засоби для чищення в якості цитрусової віддушки, може вступати в реакцію з природним озоном в будинку і утворювати формальдегід.

Використання натуральних засобів для чищення допомагає знизити кількість летких органічних сполук в повітрі вашої квартири. Вибирайте більш екологічні альтернативи, сертифіковані відповідними організаціями та з позначками на упаковці, наприклад ECOLOGO. Більш жорсткі дезінфікуючі засоби вибирайте тільки тоді, коли вам це дійсно потрібно, і уникайте аерозольних балончиків – вони особливо забруднюють повітря.

5. Вживіть проактивних заходів

Ми вже розповіли про те, з чого складається пил і як легко він потрапляє у повітря, яким ми дихаємо. Крім цього, перебуваючи вдома, ми своїми звичними діями – наприклад, приготуванням їжі – ще більше забруднюємо повітря. Подбайте про витяжку на кухні – вона допоможе усунути не тільки запах, але і запобігти поширенню жирного пилу та інших речовин, що з’являються в процесі приготування.

Ще один варіант – очищувачі повітря, тихі помічники у боротьбі за чистий будинок. З ними пилу на поверхнях стане помітно менше. У парі з зволожувачем повітря цей девайс особливо стане в нагоді спальні: ми вдихаємо близько 11 000 літрів повітря щодня і третина цієї цифри припадає на сон. Подбайте про кліматичні системи, щоб сон був комфортнішим.

6. Вибирайте спеціальні ганчірки для збирання

Одна з найпоширеніших помилок – використання в якості серветок для прибирання та протирання поверхонь старих футболок, марлі, що віджили свій вік рушників та інших бавовняних тканин. Це не правильно. Ганчірки з таких тканин залишають після себе волокна, скочуються і повільно висихають. Пройшовшись бавовняною тканиною по пиловій поверхні, ви побачите, що менше пилу не стало – його просто замінили дрібні ворсинки. Вибирайте серветки із мікрофібри. Вони довговічні, добре збирають пил та вбирають вологу. І так, їх можна прати.