Ендокринолог заявила про відсутність «корисних» видів цукру

Такого виду цукру, який був би кориснішим за інших, не існує в природі. Про це розповіла ендокринолог Вікторія Садовська.

«Різні види цукру – рафінований, очеретяний, у вигляді сиропів – у результаті все одно перетворюються на звичайну глюкозу. Тому виділити «найкорисніший» серед усіх цих варіантів не можна, оскільки цукор залишається цукром і зберігає свої властивості», — сказала вона.

Експерт нагадала, що велика кількість солодкої в раціоні людини веде в кінцевому рахунку до набору жирової маси, а також загрожує розвитком цукрового діабету.

«Зайва вага призводить до інсулінорезистентності, тобто нечутливості організму до свого гормону інсуліну. Інсулін повинен підтримувати рівень цукру в нормі, а за надмірної маси тіла робити це йому все важче. У результаті глюкози в крові стає дуже багато і розвивається цукровий діабет другого типу», – попередила Садовська.

За її словами, відмова від цукру допоможе знизити ризик розвитку діабету та серцево-судинних захворювань і в цілому благотворно позначиться на стані організму.

«Смакові сосочки на мові оновлюються і починають відчувати смак «природних» цукрів із фруктів та овочів яскравішим. Зменшується ризик розвитку карієсу, адже зубні бактерії харчуються саме глюкозою. Зменшуються набряки, оскільки надлишок швидких вуглеводів затримує зайву рідину», — зазначила фахівець.

Також відмова від насолод дозволить знизити навантаження на підшлункову залозу. Це призведе до того, що глюкоза краще виводитиметься з організму.