Лікар розповіла, яка алергія загострюється восени

Осінь — час панування цвілевих алергенів: вогкість сприяє активному розмноженню грибків цвілі. Улюбленим середовищем проживання цих мікроорганізмів є опале листя, гниючі овочі та фрукти, сира деревина.

Про це розповіла лікар-алерголог, Марія Бородіна. За словами фахівця, людині з алергією на плісняві грибки стає гірше в осінньому лісі (особливо після дощу), сільських будинках, сараях, вологих закритих приміщеннях.

Цей вид алергії може виявлятися цілий рік і часто спричиняє розвиток бронхіальної астми, стійкої до лікування. Тому важливо вчасно виявити захворювання.

Початок осені — пора останньої хвилі поллінозів, або пилкової алергії. Сміттєві трави — полин, лобода, амброзія, мідь — зацвітають у середині серпня і продовжують до перших заморозків. Реакція на них може виявлятися чханням, сльозотечею, закладеністю носа, почервонінням і свербінням очей, набряклістю обличчя, задишкою, задухою та кашлем. При цьому вдома людина майже не відчуває симптомів. Але варто вийти на вулицю – і алергія виявляє себе повною мірою.

А от якщо захворювання, навпаки, загострюється вдома, тоді слід згадати про найпоширеніший цілорічний алерген — кліщі домашнього пилу. Позбутися їх цілком неможливо. Алергія у разі може мати різні прояви: від легкої закладеності носа до астми. Поза домом симптоми сходять нанівець.

Обережніше слід бути і любителям свійських тварин: чхання, сльозотеча, ядуха, свербіж і шкірні висипання можуть викликати не лише шерсть свійських улюбленців, та й слина, піт, сеча, виділення.