Лікар розповів, як уникнути цукрового діабету другого типу

До половини нових випадків цукрового діабету другого типу можна уникнути при зниженні надмірної ваги на тлі зміни способу життя — мінімального споживання солодких та жирних продуктів, виключення алкогольних напоїв та збільшення фізичної активності.

До 50% випадків можна уникнути лише при відповідній зміні способу життя. Під правильно скоригованим способом життя ми розуміємо дотримання певних підходів до харчування з мінімальним споживанням солодких та жирних продуктів. Оптимально дотримуватися наступного стилю харчування: вживати цільнозернові продукти, овочі, фрукти, бобові, рослинне, а не вершкове масло, нежирні сорти м’яса — яловичину, телятину, курку, індичку, рідкі молочні продукти зі зниженим вмістом жиру.

Він зазначив, що дуже важливо обмежити вживання жирної їжі, виключити міцні алкогольні напої, а споживання неміцних знизити до мінімуму. При цьому необхідно достатньо пити рідини – до 2 літрів на день, і є чотири-п’ять разів на день.

«Співвідношення нутрієнтів у їжі має бути наступним: 15-20% білків, 30% жирів, вуглеводів — 50-55% від добової калорійності їжі. На фізичну активність треба виділяти не менше 150 хвилин на тиждень, наприклад, активно ходити, плавати, бігати , їздити на велосипеді. Дотримання цих правил має призвести до зниження надлишкової маси тіла та покращення показників вуглеводного обміну», — додав лікар. «Інші фактори ризику цукрового діабету другого типу: вік старше 40-45 років, ожиріння або надмірна маса тіла, наявність цукрового діабету другого типу у батька або матері, низька фізична активність, предіабет, народження великої дитини — понад 4 кілограми, наявність серцево-судинних захворювань.

Усім особам із цими факторами ризику необхідно регулярно перевіряти рівень глюкози в крові натще під час проходження профілактичних оглядів», — додав ендокринолог. Співрозмовник агентства розповів, що до симптомів цукрового діабету відносяться сухість у роті, спрага, виділення великої кількості сечі, слабкість, свербіж шкіри. У разі виявлення цих симптомів обов’язково слід звернутися до фахівця. Якщо не звертати увагу на ранні ознаки цукрового діабету, це може призвести до розвитку важких ускладнень: уражаються очі, нирки, ноги, серцево-судинна система.