Офтальмолог розкрив небезпечні наслідки короткозорості у дітей та дорослих

Правильний підбір окулярів та лазерна корекція не вихід при сильному порушенні зору та наявності ускладнень. А самолікування здатне призвести до ще більш грізних патологій.

Короткозорість означає не тільки необхідність запланувати похід до фахівця, але також є тривожним сигналом, що закликає до активних дій. 

Зазначається, що короткозорість є поширеним захворюванням, особливо у час, коли зір щодня піддається випробуванням. За словами лікаря, 40-45% жителів великих міст стають короткозорими до 18 років, а серед дорослих — близько 20-25%. 

«Блізорукість, яка прогресує навіть не дуже високою мірою — мінус два, мінус три і більше, може викликати серйозні ускладнення. Найгрізнішим ускладненням від короткозорості є відшарування сітківки. Цей стан може призводити до повної і безповоротної сліпоті», —  попереджає лікар. 

Зміни очного дна при короткозорості – коли око набуває витягнутої форми – перешкоджають нормальному живленню центральних зон яблука. Крім того, погано постачаються зони, відповідальні за зорове сприйняття. Все це може призвести до макулопатії, небезпечної повної сліпоти, та інших станів, пов’язаних із патологією сітківки.

Також у пацієнтів з короткозорістю понад п’ять діоптрій може виникнути косоокість (або «важкі очі»). Це виражається сильною витягнутістю зорового органу. Таке явище спостерігається у дорослих віком від 30 років, зазначає експерт.

Правильний підбір окулярів та лазерна корекція не вихід при сильному порушенні зору та наявності ускладнень. А самолікування здатне призвести до більш грізних патологій. Лікар закликає вчасно відвідувати грамотного офтальмолога та проходити ретельне обстеження. Тоді є шанс зберегти ясний погляд довгі роки.