Ортопед розповіла про розминку для зняття втоми під час роботи в офісі

Лікар травматолог-ортопед  розповіла про те, як правильно виконувати офісну розминку, яка дозволяє зняти втому з найбільш напружених частин тіла та допомагає налаштуватися на продуктивну роботу.

За словами фахівця, виконувати вправи такої розминки потрібно у міру того, як людина відчуває втому, але не рідше за три рази протягом робочого дня. Завдяки гімнастиці відбувається нормалізація тонусу м’язів, знижується навантаження на хребет, активізується обмін речовин, покращується кровообіг та харчування внутрішніх органів, підвищується працездатність, а також покращується загальне самопочуття та настрій.

Тривалість розминки становить 7-10 хвилин. Кожна вправа виконується по 8-10 разів. Усі вправи повинні виконуватися плавно та повільно. Фахівець перерахувала корисні вправи.

1. Сидячи на стільці, необхідно випрямити спину та виконувати почергові нахили голови до лівого та правого плеча (при цьому не нахиляти голову вперед чи назад).

2. Також, сидячи на стільці, потрібно виконувати почергові повороти голови вправо та вліво. Погляд перед собою.

3. Сидячи на стільці, необхідно виконувати почергові нахили голови вперед та назад.

4. Вихідне становище те саме. Розправити грудну клітку, опустити плечі. На вдиху повернути голову до правого плеча, повільно зробити півколо на видиху, у крайній точці зробити вдих і повторити в інший бік на видиху.

5. Сидячи на стільці, зчепити кисті рук у замок на задній поверхні шиї, фіксуючи шийний відділ хребта. На вдиху прогнутися назад, лікті розводити убік, лопатки зводити разом. У цьому положенні слід затриматися на 10 секунд, потім на видиху виконати нахил уперед. Підборіддя опускається до грудей, тягнеться донизу. Лікті зводяться разом. Грудний відділ хребта згинається. У процесі виконання вправи поперек фіксовано.

6. Сидячи на стільці, потрібно нахилитися вперед, покласти голову та живіт на ноги, опустити руки до підлоги, розслабитись.

7. На вдиху потрібно розвести руки в сторони, зімкнути їх угорі і потягнутися вгору. На видиху потрібно опустити руки та розслабитися.

8. Взятися руками за сидіння стільця, а ногами виконувати рухи, імітуючи обертання педалей велосипеда.

9. Вправа виконується стоячи, ноги на ширині плечей, руки на поясі. Потрібно виконувати плавні нахили тулуба вправо та вліво, при цьому необхідно стежити за тим, щоб нахили були чітко убік.

10. Потім слід виконувати плавні нахили тулуба вперед і назад.

11. Стоячи спиною до стільця чи столу, потрібно виконувати «зворотні віджимання»: ставити руки, зігнуті під кутом 90 градусів, на край стільця, столу чи будь-якої стійкої поверхні. На видиху випрямляти руки.

12. Також, стоячи, потрібно зчепити руки в замок на рівні грудей, сісти на стілець і не доходячи 1-2 см до сидіння затриматися на 3 секунди. На видиху повернутися у вихідне становище.

13. Стоячи, поставивши ноги на ширині плечей: прямі руки витягнути перед собою, на вдиху виконати неглибокий присід, на видиху випростатися — стежити, щоб коліна не заходили за лінію шкарпеток.