Як очистити легені від нікотину: фахівці поділилися дієвими порадами

Всім відомо, що куріння вбиває. Однак навіть після того, як ви відмовитеся від цієї згубної звички, ваші легені та організм в цілому продовжать страждати від шкідливих речовин, що накопичилися в дихальній системі.

У процесі вдихання сигаретного диму людина значно ушкоджує слизову оболонку своїх дихальних шляхів. Саме тому у затятих курців дрібні бронхи закупорюються, легені темніють і наповнюються слизом, дихання утруднюється, з’являється хронічний кашель, задишка та хрипи.

Також не варто забувати про те, що в сигаретному димі міститься величезна кількість шкідливих речовин, які накопичуються в організмі та провокують розвиток різноманітних серйозних захворювань. Вчені встановили, що близько 80% курців (стаж — більше 5 років) мають захворювання, яке називається «бронхітом курця», а також деформовані бронхи.

На щастя, сьогодні багато курців добровільно відмовляються від цієї згубної звички, обирають здоровий спосіб життя і очікують, що їм одразу полегшує, а всі недуги зникнуть самі собою. Однак не варто забувати про те, що ви вже значно пошкодили свою дихальну систему та сприяли накопиченню в ній великої кількості шкідливих речовин. На повне відновлення та очищення організму у вас піде чимало часу, проте прискорити процес допоможуть поради фахівців. Як ефективно та швидко очистити легені від нікотину.

Щоб якнайшвидше позбутися шкідливих речовин в організмі, рекомендуємо вам прислухатися до наступних рекомендацій: — займайтеся дихальною гімнастикою; — щодня гуляйте на свіжому повітрі; — регулярно відвідуйте лазню; — робіть інгаляції з додаванням ефірних олій чи трав’яних зборів. Ідеально підійдуть склади в яких є хвоя, ялиця, м’ята, ромашка, полин, кедр і липа. — займайтеся спортом (фізичні навантаження мають бути помірними); — Включіть у свій раціон правильні продукти, які містять фітонциди.

Продукти, які допомагають виводити з організму нікотин

Фахівці радять включити до свого щоденного раціону такі продукти:

  • Цибулю і часник. Саме в них містяться фітонциди, які запобігають появі інфекцій, бактерій та застудних захворювань.
  • грейпфрути та апельсини. Ці цитрусові є потужними джерелами антиоксидантів, корисних мінералів і вітамінів. Рекомендується з’їдати один фрукт на день.
  • Імбир. Його можна додавати в чай, холодні напої та різноманітні страви. Імбир відмінно виводить смоли та токсини, а також полегшує процес дихання.
  • Солодка кукурудза. Цей продукт багатий на потужний антиоксидант під назвою бета-криптоксантин, який запобігає розвитку раку легень.
  • продукти багаті на селен: насіння, крупи, цільнозерновий хліб, сир, яйця, риба та морепродукти. — чай ​​та настоянки з хвоєю. Рекомендується для цього використовувати молоді соснові голки.